“Anti Balaka” Terörü Müslümanları Katlediyor


Hristiyan terör örgütü Anti-Balaka, Orta Afrika’da Müslümanlara karşı sistematik soykırım uyguluyor. Tek amacını “Müslüman öldürmek” olarak açıklayan Haç’lı terör örgütü, on binlerce insanı katlederken yüz binlercesini de sürgüne zorluyor.

 

mad-dog-2.jpg

 

Haç’lı Örgüt

 

Fransa’nın ve ülkedeki ‘Barış Gücü’nün desteğiyle Müslümanlara karşı soykırım yapan örgüt işkence ve katliamları ile en vahşi Hıristiyan terör örgütü olarak gösteriliyor.

 

240220141135184746677.jpg

 

Başkent Bangui’de yerlerde sürüklenen bir adamın kafasına indirilen kayalarla öldürülmesine dair görüntüler, kesilmiş kol ve bacaklarla sokaklarda zafer gösterileri yapan milislerin fotoğrafları yankı uyandırmıyor. 1960 yılında petrol, elmas, uranyum ve altın madenlerini ulusal şirketlerine bağlayarak Orta Afrika Cumhuriyeti’nden “sözde” çekilen Fransa, 53 yıl aradan sonra yeniden ülkeyi askeri olarak işgal etti.

 

bhaymglciaaqfgc

 

Müslümanlara devlet eliyle baskılar yapılan Orta Afrika Cumhuriyeti’nde, Mart 2013’te ilk kez bir Müslüman’ın Cumhurbaşkanı olması, bütün dengeleri değiştirdi. Ekonomik kriz içindeki Fransa, Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki ticari menfaatlerini kaybedeceği endişesiyle işgale başladı. Hıristiyan Anti Balaka örgütüne silah gönderip Müslüman kıyımı yaptıran Fransa, iç güvenlik sorununu bahane ederek önce ülkedeki asker sayısını artırdı.

 

Diri Diri Yakıyorlar

 

Anti Balaka, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin eski Başkanı Bozizé tarafından yönetiliyor ve militan sayısı on bine yakın. Örgüt, kılıçlarla genellikle taşradaki çocuk, yaşlı ve kadın Müslümanlara saldırıyor. Müslümanları diri diri ateşe atıyor, kılıçla doğruyor, çocukların boğazını kesip hamile kadınların karınlarını deşiyor ve timsahlara diri diri yem ediyor.

 

 

 

Kılıçtan Geçiriyorlar

 

Yerel dilde anti-pala, anti-kılıç anlamına gelen Anti Balaka terör örgütü Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslümanlara karşı akıl almaz işkenceler uyguluyor. Örgüt, güçsüz buldukları Müslümanları öldürüyor. Ellerinde kılıçlarla genellikle taşradaki Müslümanlara saldırıyor. 50 ya da 100 kişilik gruplar halinde dolaşan Anti Balaka üyeleri, çocuk, yaşlı, kadın demeden olduruyor. Diri diri ateşe atıyor, kılıçla insanların vücudunu kesiyorlar, çocukların boğazını kesip, hamile kadınların karınlarını deşiyorlar ve timsahlara diri diri yem etme gibi insanlık dışı şiddet eylemleri gerçekleştiriyorlar. Örgütün bugün tek amacı Müslüman katletmek.

 

Müslüman Eti Satılıyor

 

Irak ve Suriye’de Müslüman imajı vahşete büründürülerek verildi. Orta Afrika’da papazlar halkı Müslümanlara karşı tahrik ederken haber dahi olmuyor. Medya kestikleri Müslümanların etlerini pazarlarda halka satanları, ağızlarına alıp çiğneyenlerin görüntülerini vermiyor. Medya “anti-balaka” diyerek onların dinî inançlarını Hıristiyan olduklarını gizliyor.

 

Başkent’te Müslüman Bırakmadılar

 

Müslümanlara yönelik bu saldırılar başkent Bangui ve çevresindeki yakın illerde yoğunlaşırken gelinen noktada ülkenin başkenti Bangui’de neredeyse hiç Müslüman kalmadı, kalanlar da kendilerini gizlemek zorunda bırakıldı. Başkentteki tüm camiler tahrip edilmiş birçoğu da tamamen yıkılmış durumda. Şiddet olaylarında hayatını kaybeden insanların sayısı ise açıklanmıyor.

 

131559_orta-afrika1_1.jpg

 

Toplam nüfusu 4.5 milyon olan ülkede yaşanan bu kargaşa sonucunda yüz binlerce insan evini terk etti; iş yerleri, bankalar, klinikler kapandığı için 2.2 milyon kişi yardıma muhtaç duruma geldi. Bu arada canını kurtarmak için ülkeyi terk eden yaklaşık 1 milyon kişi komşu Kamerun ve Cad’a sığındı.

 

220220141722519503702.jpg

 

Anti-Balaka’nın katliamlarından kurtulmayı başaran Müslümanlar, cami, okul, kamp gibi daha güvenli gördükleri yerlere sığındı. Gerek uluslar arası ülkeler gerekse dünya medyası tarafından hiçbir müdahalede bulunulmayan Anti-Balaka’nın Müslümanlara yönelik vahşeti halen devam ediyor.

 

Katliamdan Kaçış

 

Toplam nüfusu 4.5 milyon olan ülkede yaşanan bu kargaşa sonucunda yüz binlerce insan evini terk etti; iş yerleri, bankalar, klinikler kapandığı için 2.2 milyon kişi yardıma muhtaç duruma geldi. 1 milyon Müslüman komşu Kamerun ve Çad’a sığındı.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


 

Neslihan Önder

nslhnondr@gmail.com


 

 

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. yesilkiraz dedi ki:

    Günler öncesinden okudum bu yazıyı. Gözümü her kapattığımda fotoğraflar geldi. Film gibi sanki yaşanmamış gibi geliyor. O fotoğraflar hiç yaşanmamışta ikinci sınıf bir filmin kamera arkası fotoğrafları gibi olsa
    Yorum yapamıyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Tv yi açmayınca internete bakmayınca orada o olaylar da tek tıkla kapanıyor ve yaşanmıyor olsa. Keşke insan olabilsek. Şu Kocaman dünyaya sığabilsek. Keşke dünyayı anneler yönetse (anne yüreğine sahip ) belki böyle olmaz dünya. Ben burda rahat sıcak evimde halime şükretmeye utanıyorum. Zulüme uğrayan insanlara haksızlık olarak görüyorum. Karmakarışık bir yorum oldu. Günlerdir aklımdan çıkmıyor bu yazı. Düşündükçe kendimden, insan oluşumdan utanıyorum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.