Mutlu Olmayı Dene !


Bazen hayat bize hiç ummadığımız zamanlarda, çok güzel sürprizler yapar. Bu; kışlık montumuzun cebinde unuttuğumuz 10 tl’de olabilir, beklemediğimiz anda, beklemediğimiz birinden gelen bir mesaj da. Annemizin örüp kargoyla yolladığı bir atkı da olabilir, çok yorgun olduğumuz bir akşam komşumuzun getirdiği sıcacık bir tabak yemek de.

    Önemli olan böyle şeyleri sıradanlaştırmadan, farkında olarak yaşayabilmek. Başımıza kötü bir şey geldiğinde – mesela meyve soyarken parmağımızı kestiğimizde- küçücük bir şeye bile tepki verebiliyorsak, başımıza gelen küçük ama güzel şeylerde de mutlu olabilmek. Mesela bugün aramayan biri için üzülmek yerine yanında olanlar için sevinmeyi dene. Dışarı çıkamadığın için üzülmek yerine, oturacak sıcacık bir evin olduğu için sevinmeyi, kilo aldım diye üzülmek yerine doyduğun için sevinmeyi dene. 

   Çünkü üzülmek boş ve saçma.  Her günü yaşamak için sadece tek bir şansın var. O şansı değerlendir, bugünü yaşa ki yarın üzülme.

o-HAPPINESS-570.png


Beril YILMAZ

  beril_yilmaz@hotmail.com


One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. yesilkiraz dedi ki:

    “Bugünü yaşa ki yarına üzülme.” İşte benim sorunum. Her günüm bir önceki günün pişmanlıklarıyla geçip giderken ömürde gidiyor. Günler yıllar geçti , ben hala durduğum yerde yap(a)madıklarıma bahaneler uyduruyorum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.