Satın Aldığı Çiftliğin Ambarından Hazine Çıktı!

Amerika’nın New York şehrinde yaşayan bir adamın emekli olduktan sonra ki karşılaştığı milyon dolarlık büyük sürpriz…

Emekli olan bir adam çiftlik satın almaya karar verir. Uzun araştırmalar sonucu Portekiz’de 15 yıldır kullanılmayan satılık bir çiftlik evi  bulur. Çiftlik evi, bir kaç dönümlük arazi üzerinde bir ev ve büyük bir ambar barındırmaktadır.
Çiftliğin sahibi ve karısı 15 yıl önce ölmüşlerdir. Mirası bırakacak hiçbir varis ve vakıfa kalacağına dair bir şey bulunamamıştır.

En sonunda çiftlik vergilerinin ödenmesi için bir emlak şirketi tarafından satılığa çıkarılır. Çiftlik satılığa çıkınca bir kaç kişi ilgilenir fakat, çiftlikte bulunan koca ambarın çelikten kapısı her tarafa kaynatılmış vaziyettedir, açılması çok zor durumda ve içinde ne olduğu bilinmediğinden vazgeçilmiştir. Çünkü kimse bu ambarın içinde ne olduğunu merak edip ekstra para harcamak istememiştir.

Amerikalı adam vazgeçmeyip bu çiftliği yarı fiyatına satın alır. Adam evi aldıktan sonra çiftliğe yerleşir ve ambarın içinde ne olduğunu merak eder. Gün geçtikçe merakı daha da artan adam, sonunda eşi ile birlikte jeneratör ve ağır sanayi tipi taşlama makinesi satın alır. Eşiyle birlikte yavaş yavaş  çalışmalara başlayan adam bir kaç günün sonunda amacına ulaşır. Kapıyı ilk araladıklarında gördükleri karşısında şaşkına dönerler. Çünkü ambarın içi klasik otomobil ile doludur. Burada yer alan klasik otomobiller ambarda, yılların verdiği iklim şartları, hava akımı ve yorgunlukla paslanmış, hatta çürüyerek büyük bir deformasyona uğramışlardır.

afa20_std

Olaydan haberdar olan Alman gazeteci Wolfgang Blaube bu araçların fotoğraflarını çeker ve yayımlar. Emekli adamın çiftliği almadan önceki ölen sahibinin kimliği bilinmemektedir, ancak mesleği öğrenilmiştir. Eski çiftlik sahibi 1970-1980’li yıllarda galericilik yapmış ve kendince beğendiği ve ilginç gördüğü arabaları alıp bu ambarda saklamıştır. Ambara yıllarca aldığı arabaları teker teker koymuş ve ambarı doldurunca da kapısını çelik kapı yaptırıp kaynattırmıştır.

Ambarın yeni sahibi emekli adam da bu ambarın kapısını açmayı başarınca bu harika otomobil koleksiyonuna sahip olmuştur.

afa6_std

Verilen bilgilere göre bu mükemmel koleksiyonda 180 adete yakın araç olduğu söylenmektedir. İçerisinde böyle bir serveti kim tahmin edebilirdi ki? Belki de bir ahır ya da depo olarak kullanıldığı düşünülmüş ve kaynatılmış kapıları açmak için makine masrafından kaçılmıştır. Önceki taliplilerden şanslı çıkan bu adam, bedavadan bir servete sahip olur. Ancak bu adam araçları satmayı reddeder.

Bu müthiş hikayenin gerçeklik payıyla ilgili düşünceleriniz neler ?

 

Ambardaki Klasik Otomobiller:

afa70_stdafa20_stdafa83_stdafa79_stdafa74_stdafa65_stdafa61_stdafa50_stdafa35_stdafa31_stdafa25_stdafa22_stdafa12_stdafa11_stdafa10_stdafa9_stdafa5_stdafa4_std
 
 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.