15 Temmuz’da Kıbrıs’ta Hazır Bekleyen 50 Bin İngiliz Komandosu

İngiliz hükumetinin gerektiği takdirde tatil için Türkiye’de bulunan ve sayıları 50 bin civarı olan vatandaşlarını kurtarmak üzere askeri bir operasyon planladıkları gündeme geldi.

İngiliz Daily Ekspress gazetesi İngiliz hükumetinin gerektiği takdirde tatil için Türkiye’de bulunan ve sayıları 50 bin civarı olan vatandaşlarını kurtarmak üzere askeri bir operasyon planladıklarını, hatta bu görevi gerçekleştirecek askerlerin Güney Kıbrıs’ta bulunan İngiliz üssüne gönderildikleri bilgisini veriyor.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalar, kendi vatandaşlarını kurtarma girişiminin de ötesinde, adeta bir işgal planını andırır nitelikte.

1_r4lVa09ZcALoIofGNBU0SQ.png

İşte gazetede yayınlanan o dehşet senaryosu…

Türk iç savaşına sebep olacak bir girişimle asilerin hükumeti ikinci defa devirme girişiminde bulunabilecekleri korkusuyla birlikte, İngiliz birlikleri Türkiye’nin komşusu Kıbrıs’a geçtiler ve gerektiği takdirde ülkede bulunan Britanyalı turistleri kurtarma görevine hazırlanıyorlar.

acil durum planları hazırlayan savunma yetkilileri ve silah donanmış askerler, özel kuvvetler destek mangasıyla beraber gözde bölgelere uçarak turistleri ve aileleri evlerinde güven içerisinde tutmak için hazırlar.

50 bin civarı Britanyalı

yüzlerce jet, helikopter ve öteki uçaklar 50 bin civarı Bbritanyalı’yı tehlikeden uzaklaşmalarına yardımcı olmak için görevlendirilecekler. askerler bu operasyona müdahale etmeye kalkışacak yerel isyancılara ateş etmekte serbest olacaklar.

Daily Star Sunday’e konuşan önde gelen bir savunma kaynağı: ”Türkiye uçurumun kenarında. eğer ikinci bir darbe girişimi yaşanırsa iç savaşa dönüşecektir. eğer böyle olursa büyük ölçekli uluslararası bir kriz yaşanacaktır. Türkiye’de vatandaşları yaşayan ya da tatilde bulunan her ülke onları kurtarmak üzere girişimde bulunacaklardır ve biz oyunun ilerisinde olmaya niyetliyiz,” sözlerini ifade etti.

bir hafta kadar önce Tayyip Erdoğan’ı devirmek üzere kalkışılan darbe girişimi esnasında yüzlerce sivil insan öldürüldü. şehir merkezlerinin tecrit altında tutulduğu ülkede içeri ve dışarı tüm uçuşlar engellendi. Irak, İran ve Suriye ile sınırı bulunan Türkiye hakkında İngiliz diplomatların endişesi istikrarsızlığın artacağı ve daha fazla kan dökülmesinin olası olduğu yönünde.

İngiliz turistlerin bir kısmı kendilerini tatile götüren hava yolları ile ülkeyi terk edebilirler, ancak hükumetin korkusu, eğer Türkiye’de iç savaş patlak verirse, sayıları binlere ulaşan vatandaşlarının panik içerisinde kaçmaya çalışırlarken kapana kısılabilecekleri yönünde, bu da ekstra tedbirler almayı gerektiriyor.

kurtarma operasyonunun merkezi Türkiye’ye 100 mil uzaklıktaki Kıbrıs’ın güneybatı sahilinde bulunan kraliyet hava kuvvetleri üssü olacak gibi görünüyor, fakat halihazırda Akdeniz’de bulunan kraliyet donanması savaş gemileri, Başbakan Theresa May’in görevlendirmesi halinde harekata dahil olabilirler.

İngiliz birlikleri Türkiye içerisinde ”güvenli bölgeler” oluşturacaklar ve hava limanları İngiliz vatandaşlarının hava yolu ile ülkeden çıkarılmaları için kullanılacak. önce pek çoğu Lübnan’a götürülmek üzere SAS komandoları eşliğinde tahliye başlayacak. recep Tayyip Erdoğan’ın darbe ile ilişkilendirilen binlerce insanı tutuklatmasına müteakiben tatillerini kısa kesmiş durumdalar. fakat geriye kalanlar tatil şirketlerinin kendilerine geri ödeme yapmayı reddetmeleri ile birlikte tatillerini bırakıp geri dönmediler.

Türkiye’de tatilde bulunan Britanyalılar yarı doluluk oranına sahip otellerin ve sahillerin normalden daha sakin olduğunu belirtirken korkan gezginler bir zamanların popüler ortamlarından uzak duruyorlar. İngiliz yetkililer Türkiye’ye seyahat edecek kişileri uyarıyorlar ve seyahat etmek için genel anlamda ortamın güvenli olduğunu, ancak gitmek isteyenlerin fazladan güvenlik tedbirleri almalarını tavsiye ediyorlar; bulundukları ortamda dikkatli olmaları gerektiğini ve turistlerin gözde uğrak mekanlarına giderlerken dikkatli olmalarını tavsiye ediyorlar.

kaynak: express.co.uk

Apo’yu sorgulayan kumpas mağduru Albay Uğur’dan şok FETÖ iddiası! Emekli albay, 15 Temmuz’dan bir gün önce hazır bekletilen yabancı askerlerin Türkiye’yi işgal için görevlendirildiğini söyledi

Ergenekon kumpas mağduru emekli albay, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur çarpıcı açıklamalar yaptı. ‘Abdullah Öcalan’ı sorgulayan komutan’ olarak da bilinen Uğur, FETÖ/PDY’nin ABD eliyle Türkiye’nin kurumlarına 30-35 yıldan bu yana sızdırıldığını savundu. 15 Temmuz’dan bir gün önce ABD ve İngiliz askerlerinin hazırda beklediğini söyleyen Uğur şu ilginç açıklamayı yaptı:

“Darbe girişimi günü uçaklar uçunca ordudaki arkadaşlarımız beni aradı. Yapılan, ABD eliyle erken başlatılmış bir işgal girişimidir. 15 Temmuz’dan bir gün önce Gaziantep, Kilis üzerinden sınırları aşarak ABD, IŞİD ve PYD güçlerinin olduğu yere geçen askerler oldu. Kıbrıs’a 10 bin İngiliz askeri geldi. Amaç darbe girişiminde Türkiye’yi işgal etmek. İşgal ederken de ‘kan gövdeyi götürüyor, yardıma geldik’ diyeceklerdi.”

12

İngiltere’nin Kıbrıs’ta iki askeri üssü var!

Kıbrıs’ta iki tane İngiliz üssü bulunuyor. Dikelya ve Ağrotur (Akrotiri). İngiliz üsleri 1960 Kıbrıs Cumhuriyeti Anayasası’na ve anlaşmalarına göre tam bir “Bağımsız Devlet” statüsünde. Orta Doğu ülkelerine yapılan her hava saldırısında bu üsler hem Amerikalılar hem de İngilizler tarafından kullanılmakta. İngiliz üslerinin kıta sahanlığı, Doğu Akdeniz’de hidrokarbon yatakları bulununca varlığı ortaya çıktı. Üste 3 bin kişinin çalıştığı tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.