Kediye 200 milyon dolar miras kaldı

85 yaşında hayatını kaybeden ünlü modacı Karl Lagerfeld’in yaklaşık 200 milyon dolarlık mirasının Choupette adlı ünlü kedisine kalacağı söyleniyor. Kedinin, varis olarak gösterilmesi halinde Alman yasaları mirasın kediye kalmasına izin verebilir.

Paris’te 85 yaşında ölen ünlü modacı Karl Lagerfeld’in yaklaşık 200 milyon dolarlık mirasının Choupette adlı ünlü kedisine kalabileceği belirtiliyor. Fransız Le Figaro gazetesi, varis olarak gösterilmesi halinde Alman yasalarının mirasın kediye kalmasına izin verdiğini yazdı. Lagerfeld, 2015’teki bir röportajda Choupette için “Onun küçük bir serveti var. O bir varis” demişti.

Kedisine aşık olduğunu söylemişti

BBC’nin haberine göre, Fransız moda evi Chanel’in onlarca yıl boyunca moda direktörlüğünü yapan Alman tasarımcı, 2013’te “Yasal olsaydı kedimle evlenirdim Bir kediye aşık olabileceğimi hiç düşünmemiştim” diyerek kedisine olan sevgisini anlatmıştı.

Kedisinin 120 bin takipçisi var

Choupette daha önce model Baptiste Giabiconi ile yaşıyordu, bir seyahati sırasında kedisini Karl’a bıraktı. Fakat Lagerfeld daha sonra kediyi çok sevdiği için geri vermek istemedi. Lagerfeld’in “Onunla, gözlerimizle konuşuyoruz” dediği Choupette adına açılan Instagram hesabının 120 bin takipçisi var.

Bir Cevap Yazın