101 yaşında kafasında ‘boynuz’ çıkan kadın

Çin’de yaşayan tam 101 yaşındaki kadının alnında yaklaşık altı santim uzunluğunda boynuz görenleri hayrete düşürmüştü. İşte Zhang Guozheng’in ilginç hikâyesi ve son görüntüsü…

Çin’de yaşayan Zhang Ruifang adlı yaşlı kadın, akrabalarını ve komşularını hayrete düşürmüştü. 2010 yılında yaşanan bu olay bilim dünyasını da şaşırtmıştı.

Tam 101 yaşındaki kadının alnında oluşan şişkinlik, zamanla büyüyüp, uzamaya başladı ve şu anda tam altı santim uzunluğunda bir boynuza dönüştü. Altı santime ulaşan boynuzun çıkışına benzeyen yeni bir şişkinlik de, kadının alnının diğer tarafında belirmiş durumdaydı. Yaşlı kadının bu hali ailesini şaşırtmış ve üzmüştü.

Altı çocuğundan en genci olan 60 yaşındaki Zhang Guozheng, annesinin alnında beliren şişkinliği pek ciddiye almadıklarını söylemiş ve “Ancak zamanla bir boynuz çıkmaya başladı ve şimdi altı santim uzunluğunda” olduğunu belirtmişti. “Şimdi de alnının diğer tarafında benzer bir çıkıntı olduğunu kaydetmişti.

BÜYÜK İHTİMALLE O DA BOYNUZA DÖNÜŞECEK

Doktorlar güneşe fazla maruz kalmış yaşlıların ciltlerinde kimi şişkinlik ve çıkıntılar olabileceğini söylese de, bu denli uzun bir “boynuz”un daha önce hiç görülmediğini belirtiyorlar. Bu tür “boynuz”lar ameliyatla alınsa da, ameliyat, bunun tekrarlamasını engellemiyor.

ZHANG RUIFANG’IN SON GÖRÜNTÜSÜ

Aşağıdaki fotoğraf ise Zhang Ruifang’ın 2011’deki son görüntüsü. Görüldüğü gibi, üzerinde yara açılan boynuz büyümüş ve öne doğru eğim kazanmış. Zhang Ruifang’tan o tarihten beri her hangi bir haber alınamadı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.