İLİŞKİDE PORTO MODELİ

İlişkide scout dönemi

İlişkide porto modelinden beklediğini alamayan Bengü Yamak(27) scout ekibinin başına teyzesini getirdi.

Yıllardır geleceği parlak sevgilileriyle evlilik hayali kuran ve sürekli terk edilen Bengü Yamak(27), radikal bir kararla scout ekibinin başına teyzesini getirdi.

Teyzesini altın gününde tanıtan Bengü Yamak(27), ‘’Yıllarımı, geleceği parlak ama işsiz sevgililere destek olmakla harcadım. Biraz sabrederim nasıl olsa sevgilim iş bulunca evlenirim dedim. Ama hepsi iş buldukları gibi benden ayrıldılar. Hayır sadece ayrılsalar yine iyi, iki ay içinde başkasını bulup evlendiler!’’ sözleriyle teyzesiyle anlaşmakta ne kadar geç kaldığını belirtti. Sözlerine sakinleşerek devam eden Bengü Yamak, ‘’Teyzemle yaptığım uzun görüşmeler sonucu, erkeklerin beni evliliğe giden bir basamak olarak gördüklerine ikna oldum. Resmen daha büyük bir takıma transfer olmak için Porto’ya gelen futbolcu gibi bunlar. Hayır Porto yine bonservis alıyor. Ben bonservis alsam yine sineye çekeceğim. Ama teyzemin kariyeri ve evlendirdiği kızlar ortada. Ay o çirkin Hande’yi bile evlendirdiyse ohoo.’’ Salonda olan Hande’nin halası bir süre kendi kendine söylense de kimse onu sallamadığı için susmayı tercih etti.

Teyze Necla Tutar(51), ‘’ Gelenekleri olan bir ailenin kızını evlendireceğim için çok mutluyum.’’

Bengü’nün kendine olan güvenine layık olmaya çalışacağını belirten Tutar, ‘’ Hayır zaten bu sosyal medya, tinder minder derken baya boş boş evde oturuyordum. Yeni nesil yüzünden artık ne yazık ki scout çalışmalarına yeterli imkan verilmemeye başladı. Neymiş efendim, ‘birlikte yaşamadan evlenmezmiş.’ ‘Evleneceği kişiyi kendi bulurmuş.’ Al işte görüyoruz nasıl bulduğunuzu.’ Necla’nın sözünü kesen Bengü kadının kulağına bir şeyler fısıldadı ama tam duyamadık. Sözlerine devam eden Tutar, ‘ Çalışmalara zaten başlamıştım. Bengü’ye şöyle bir baktığımızda işimin pek zor olmadığını görmek mümkün. Gelenekleri olan bir ailenin kızını evlendireceğim için çok mutluyum.’ derken Toplantıyı yan odadan dinleyen Bengü’nün babası önceki sevgilileri ve tinder konusunu görüşmek üzere Bengü’yü yan odaya çağırınca toplantı sonlandı.

Samih Berk YILMAZ

samihberkyilmaz@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.