Karısıyla konuşmamak için 62 yıl sağır dilsiz taklidi yapan Kral!

Bildiğiniz bütün kral hareketleri bir kenara koyun! ABD’de 62 yıllık evli bir çiftin boşanma davası ülkenin gündemine oturdu. Eşiyle daha az muhatap olmak isteyen adam yıllar boyunca sağır ve dilsiz numarası yaptı.

Ordan burdan topladığımız bilgilere göre, ABDnin Connecticut eyaletinde yaşayan 84 yaşındaki Barry Dawson, yıllar boyunca eşi Dorothy’nin yanında tek bir kelime dahi etmedi. Eşi, kocası ile iletişim kurabilmek için işaret dilini öğrendi. Çiftin altı çocuğu 13 de torunu oldu ancak ailede hiç kimse bu sahtekarlığı fark etmedi.

Biraz daha bırkaladığımızda haberin şöyle devam ettiğini gördük: “ABD basınının gündemine oturan olay sonrası konuşan Dorothy Dawson, işaret dilini öğrenmenin iki yılını aldığını belirterek, “Tam işaret dilinde akıcı hale gelmiştim ki gözünde bir sorun olmaya başladı. Şimdi düşündüğümde muhtemelen o da bir yalandı. Hep sağır dilsiz taklidi yapmış. Bir gün, bir ‘hayır gecesi’ne gittiğini sandığım bir akşam, bir YouTube videosunda kendisini karaokede şarkı söylerken gördüm, her şeyi o zaman anladım” dedi.

Çift bu hafta ilk kez mahkemede karşı karşıya gelirken, mağdur eş ‘duygusal stres ve yıpranma’ karşılığında maddi tazminat, tüm varlıklarının yarısı ve nafaka talep etti.

Barry Downson’ın avukatı ise müvekkilinin evliliğini korumak için bu yöntemi seçtiğini savunarak, “Müvekkilim hayli sessiz bir adam, eşi ise sinir bozucu şekilde geveze. Eğer sağır taklidi yapmasaydı, 60 yıl önce boşanmış olurlardı. Aslında bir bakıma bunu eşi ve ailesi için yaptı” ifadelerini kullandı.”

Tekrar ediyoruz ki sen nasıl bir kralsın Barry Dawson!!

Mustafa Tunahan Yıldız

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. saphilopes dedi ki:

    İyi…… B.. Yemiş. Aferin ona. 🤔

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.