Katil Hemşire Aida Serobyan Kimdir?

Aida Serobyan kimdir? Aida Serobyan, 1952’de Gürcistan’da doğdu. 1990’lardan itibaren Ermenistan Milli Güvenlik Bakanlığı’nda hemşire olarak göreve başladı. 14 Nisan 1992’de “Özel Hekimler Grubu” üyesi olarak Karabağ’a gönderildi. 1992-1994 yılları arasında “Haterk” örgütünde yer aldı.

Örgütün görevi Azerbaycan Türkleri’ni yakalayıp Ermenistan’da bulunan “Ampütasyon Odalarına” göndermekti.

Azerbaycan topraklarının işgalinde yer alan Serabyan, elinde silahla cephede savaşanlar arasındaydı. Ermenistan ve Karabağ’daki ayrılıkçı rejim tarafından “Vatana Hizmet” ödülü verildi.

Korkunç Bir Hikaye

Savaş döneminde Kelbecer Kenti’nde esir olan Gülcemal Guliyeva, Aida Serobyan gözetiminde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Serobyan, çocuğu annesine verirken şunları söyledi:
“Yarının askerini sağlam bırakamazdım.”

Arzu bebek, Serobyan’ın vurduğu iğneler sonucunda ömür boyu sakat kalarak 2003’te hayatını kaybetti.

Katil hemşire 1998’de kendisi gibi kadınlardan oluşan bir hekim birliği yarattı. Ermenilerin desteklediği ve birçok kurumda görev verdiği Serobyan 2011’de Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan tarafından “Cesaret” ödülünü aldı.

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. Gokndilek dedi ki:

    Böyle zalim insanlara cesaret ödülü vermekte nasıl bir zihniyetle savaşıldığının göstergesi,işaretidir.Bilinen tel bir vaka bile zalimliği gözler önüne sererken bilinemeyen nice insan olduğunu düşünmekte daha da üzüyor insanı.Zorbadan ne hemşire olur,Ne insan ne de asker

Bir Cevap Yazın