Oh Oh 2021 Süper!

2020’yi kötüleyen bir sürü yazı olduğu için ben bizzat sizi kötüleyeceğim.

Tebrikler! Unutmak isteyeceğiniz kadar fazla utanılacak anınız olan bir yılı daha geride bıraktınız. Umarım çevreniz için çekilmez yapınızı biraz daha farkına vardığınız ve yine çekilmez varlığınızı daha çekilir yapmak için adımlar attığınız bir yıl olmuştur.

Çok fazla iyi insan öldü ve siz yine yaşamın adaletsizliğinden yararlanarak hayatta kaldınız. Adaletsizlikler konusunda ses çıkarmamanızın en büyük nedeni  bu sanırım. Saf adalet ve liyakat sağlansa dünya üzerindeki konumunuzu görüyor olmak sizi korkutabilir. Neyse. Keşke olmasaydınız ama varsınız!

Bu yıl çoğunuz yarın yokmuş gibi ürediniz. Dört gözle neslinizin tükenmesini beklerken bu pek hoş olmadı. Umarım çocuğunuz sizi dinlemek yerine kendi kendini yetiştirir.

Umarım yeni yıl, günlük duyar kasmanızı ve samimiyetsiz taziyelerinizi götünüze soktuğunuz bir yıl olur. Umarım iki yüzlü, riyakar yapınızı aslında herkesin farkında olduğunu anlarsınız. Umarım en fazla bahsettiğiniz şeylerin aslında sizde eksik olan şey olduğunu görürsünüz. Çünkü keşke olmasaydınız ama varsınız!

Bu arada 23:59’da sevişmeye başlarsanız ‘Vay be 1 sene sürdü.’ esprisi yapabilirsiniz. Çekilmez varlığınızın mizaha yansımış halini görmek en yakınınızdaki insanları mutlu edecektir.

2021’in sonunda sizi görmemek dileğiyle…

Samih Berk Yılmaz

samihberkyilmaz@gmail.com

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.