Kilo Vermemenin Sebepleri Neden Kilo Vermiyorum?

Neredeyse birçok kişi neden kilo veremediğini sorguluyor. Kilo verememenin sebepleri nelerdir? Neden kilo vermiyorum? diye soranlar işte cevabını sizlerle paylaşıyorum…

Kendinize bu soruyu sordunuz mu? Kilo verememin nedenleri nedir? “Acaba neden kilo veremiyorum?

Tabii, hayatımda birkaç kez! Pek çok doğru cevap var, bunlardan biri pankreasınızın durumu ile ilgili.

Açıkçası, kilo alımı pankreasınızın sağlığı ve insülin duyarlılığınızla ilgilidir. Sağlıklı bir paya sahip bir kişi, normal kiloda kalırken kesinlikle her şeyi yiyebilir. Fazla kilolu bir kişinin insülin üretimini artırma ve bunun sonucunda da aşırı kilolu olma eğilimi vardır.

Aşırı kilolu insanlar için en korkutucu yiyecek kombinasyonu karbonhidratlar + yağlardır. Örnek verecek olursak:

Ekmek + tereyağı
Yulaf lapası + tereyağı
Şekerleme
Dondurma
Meyveli yoğurt vb.

Sağlıklı bir pankreas ile “ekmek + tereyağı” örneğini kullanarak sürecin fizyolojisini inceleyelim: ekmek-karbonhidrat, glikoza işlenecektir. Yağ lipit, yağ asidine dönüştürülecektir. Bütün bunlar kan dolaşımına girecek, şeker seviyesi hemen yükseltecek ve pankreas silinmesi gerektiği kadar insülini serbest bırakacaktır.

Bu organ “sahibinin ömrü boyunca zaten yıpranmışsa”, insülin duyarlılığı azalır ve her üretimdeki miktarı glikoz işleme için gerekenden daha fazla olur, bu da yağın deri altındaki yağdan sürükleneceği anlamına gelir. ve iç organları yağ ile kaplanmasına sebep olur (bir kadının belinin 80 cm’den fazla olması bu işlemi zaten doğrular).

Tabii ki, fazla kilo alma mekanizması çok daha karmaşıktır, ancak temel her zaman insülinin eşzamanlı olarak alınan karbonhidratlar + yağların kombinasyonu ile etkileşimidir.

Sağlıkla Kalın 😉

Почему я не худею.
Задавали себе такой вопрос?
Уверена, несколько раз в жизни! Правильных ответов много, один из них связан с состоянием вашей поджелудочной железы.
Совершенно очевидно, что прибавление в весе свящано с состоянием вашей поджелудочной железы и чувствительности организма к инсулину. Человек со здоровой делещой может есть абсолютно всё, оставаясь при этом в нормальном весе. Человек с избыточным весом имеет склонность к повышенной выработке инсулина и, как следствие, склонность к полноте.
Самое страшное сочетание продуктов для людей с изьыточным весом это углеводы+ жиры:
Хлеб+масло
Каша+масло
Кондитерские изделия
Мороженое
Магазинные йогурьы с фруктами и т.п.
Разберем физиологию процесса на примере “хлеб+масло”, при здоровой поджелудочной: хлеб-углевод, будет переработан в глюкозу. Масло-липид, будет переработано в жировую кислоту. Всё это попадёт в кровь, уровень сахара сразу возрастёт и, поджелудочная делеза выделяет инсулин ровно столько, сколько необходимо.
Если же этот орган уже “потрепан жизнью хозяина”, то чувствительность к инсулину снижена и его количество при каждой выработке будет больше необходимого для переработки глюкозы, а значит, он соащу потащит жиры из масла под кожу и обложит жиром внутренние органы (талия у женщины более 80 см уже подтверждает этот процесс).
Конечно, механизм накопления избыточного веса намного сложнее, но в основе всегда лежит взаимодействие инсулина с одновременно поступившим сочетанием углеводы+жиры.

Будьте здоровы 😉

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.