Zanzibar’da İlginç Bir Hikayesi Olmayan İlginç Restoran

Zanzibar’da İlginç Bir Restoran: The Rock

Dünya üzerinde bir çok ilginç restoran yer alıyor. Bunlardan biri de belki bugüne kadar ismini hiç duymadığınız uzak bir ülke de, Zanzibar‘da… Resimde de görebileceğiniz gibi Kız kulesi gibi denizin ortasında adacık gibi büyük bir mercan kayasının üzerine konumlanmış bir şekilde misafirlerini ağırlıyor.

Zanzibar’da bulunan bir ilginç restoranın ismi The Rock Restaurant Zanzibar… Eğer bir gün yolunuz Zanzibar’a düşerse The Rock’a uğramadan geri dönmeyin. Gel git olayından ötürü deniz bazen çekilir ve kıyı restoranı olur. Bu yüzden gideceğiniz zamanı gel git e göre ayarlamayı ihmal etmeyin!

The Rock restoranın ilginç bir öyküsü yok. Bir balıkçı barınağıyken turizmin içinde olan iki ortak 2010 yılında burayı restorana çeviriyor. Konum olarak Michanwi Pingwe sahilinde olan Zanzibar’da bulunan The Rock isimli restoranın kısaca hikayesine işte bu kadar…

Şimdi ben neden bunun reklamını yaptım. Hiç gitmedim, ilginç de gelmedi. Her haber dolu olacak değil ya! Beyninize bu görsel işlenmiş oldu işte fena mı? Blog yazmak kendinle konuşmak gibi. Benim gibi siz de bir Zanzibar’a gidip gelmiş oldunuz…

Neyse bir de menüsü pahalı mı diye akla geliyor. Yaptığım araştırmalara göre 100 dolardan aşağı çıkamazsınız deniyor. Günümüzün parasıyla 1 dolar 18.5 TL… Ee Zanzibar’a gidecek paranız varsa maaşınızı dolarla alıyorsunuzdur ve 100 dolar da cebinizde vardır heralde!

Neyse işte, sinirlendim kendimce… The Rock restoranda isterseniz karnınızı doyurabilir, isterseniz de okyanus manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi falan yudumlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.