Zanzibar’da Dünyanın En İlginç Restoranı – The Rock

Dünya üzerinde bir çok ilginç restoran yer alıyor. Bunlardan biri de belki bugüne kadar ismini hiç duymadığınız uzak bir ülke de, Zanzibar’da… Resimde de görebileceğiniz gibi Kız kulesi gibi denizin ortasında adacık gibi büyük bir mercan kayasının üzerine konumlanmış bir şekilde misafirlerini ağırlıyor. Zanzibar’da bulunan bir ilginç restoranın ismi The Rock… Eğer bir gün yolunuz Zanzibar’a düşerse The Rock’a uğramadan geri dönmeyin. Gel git olayından ötürü deniz bazen çekilir ve kıyı restoranı olur. Bu yüzden gideceğiniz zamanı gel git e göre ayarlamayı ihmal etmeyin!

The Rock restoranın ilginç bir öyküsü yok. Bir balıkçı barınağıyken turizmin içinde olan iki ortak 2010 yılında burayı restorana çeviriyor. Konum olarak Michanwi Pingwe sahilinde olan Zanzibar’da bulunan The Rock isimli restoranın kısaca hikayesine işte bu kadar…

Şimdi ben neden bunun reklamını yaptım. Hiç gitmedim ve ilgilinç geldi. Bir de menüsü pahalı mı diye akla geliyor. Yaptığım araştırmalara göre 100 dolardan aşağı çıkamazsınız deniyor. Ee Zanzibar’a gidecek paranız varsa 100 dolar da cebinizde vardır heralde!

Neyse işte, The Rock’ta isterseniz karnınızı doyurabilir, isterseniz de okyanus manzarası eşliğinde çayınızı, kahvenizi falan yudumlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın