Ti Yazarlar

Tİ YAZARLAR

Mustafa Tunahan Yıldız

Çanakkale İbrahim Bodur Lisesinde okuduğu döneminde Sanat Tarihi öğretmeninin verdiği Mete lakabını bir ömür yanında taşıdı. Mete lakabı Mustafa Tunahan ismini geçerek birinciyi sıraya yerleşti. Çanakkale’de büyüdü. İbrahim Bodur Lisesi’nden mezun olduktan sonra bir sene Tekirdağ’da yaşadı ve üniversiteye hazırlık yaptı. Oradaki Kültür Dersanesi sayesinde Erciyes Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Çanakkale Kalem Gazetesinde yaz tatilleri boyunca muhabirlik yaptı. Samih Berk ile ne yazık ki Kayseri’de karşılaştı. Hatta bir defasında ölüme sürüklüyordu ancak ölen olmadı. Dört yıllık Kayseri serüveninden sonra 2012’de İstanbul’a taşındı. Gerçek Hayat Dergisi ve Star Gazetesi’nde kısa süreli çalışırken Samih Berk ile ev arkadaşlığı yaptığı esnada “haber sitesi mı kursak la?” diyerek Tiyazar’ı kurdular. Aslında oturduğu bölge olan Üsküdar’da yerel gazete kurmak istediler ama olmadı. Onlarda Tiyazar’ı kurdu. Tarih 12 Kasım 2015 idi. Beş Senelik İstanbul macerasından sonra altı aylık Aydın’da yaptığı askerlik sonrası Kristina ile evlenip şu anda Antalya’da ikamet etmektedir… Antalya’da Kültürel Miras ve Turizm bölümünü bitirerek ikinci üniversitesini tamamladı. Tiyazar’da her türlü yazıyı yazmaktadır.

İletişim: mustafatunahanyildiz@gmail.com

Kristina Yıldız

Kristina Rusya’nın Taliyatti şehrinde doğdu. Liseyi ve Volga Bölge Devlet Üniversitesi Sosyal Kültürel Hizmet ve Turizm bölümünü yine aynı şehirde okudu. Üniversite okurken rehber olarak yaz aylarında Antalya’ya geldi. Üniversiteyi bitirdikten sonra dünyayı gezmeye başladı. Türkiye, Mısır, Tayland, İspanya, Hindistan’da yaşadı. Bali adasında iki sene görev yaptı, İspanya Barcelona’da 6 ay, Mısır Sharm El Sheikh’de 4 ay, Bangkok’da 3 ay, Hindistan Goa’da 2 ay görev yaptı. Ardından 2013’te Moskova’ya döndü. 2014 yılında hayali olan İstanbul’a yaşamaya karar verdi ve buraya geldi ve burada uluslararası bir şirkette çalışarak 5 sene yaşadı. Aynı şirkette Mete ile karşılaştı ve evlenerek 2019 yılından itibaren Antalya’ya da yaşamaya başladı. Burada hem home office olarak turizm işinde çalışıyor hem de Tiyazar’da yazılar yazıyor. Sağlıklı yaşam ile ilgili Rusya’da sağlıklı beslenme ile ilgili “I am new” projesinde eğitim aldı. İstanbul İsmek’de Sağlıklı Beslenme kursunu bitirerek Sağlıklı beslenme eğitim belgesi aldı. Tiyazar’da sağlıklı beslenme ve sağlık üzerinde yazılar yazmaktadır.

İletişim: kristinadanilchanko.17@gmail.com

Samih Berk Yılmaz

‘Hacivat ile Karagöz Neden Öldürüldü?’ filminin set kalıntılarında ilk hikayesini yazdı. Bu hikaye kamp yapan gençlerin sırayla öldüğü bir hikayeydi. Keşke yapsaydı. O zamanlar öyle filmler pek yoktu ama neyse… O günden beri yazar kendileri. Hatta bu yazıyı bile kendileri yazıyor ama başkasını yazar gibi. (Objektif ol Samih! Ne kadar mükemmel olduğunu tevazu ile anlat!)


Zaytung.com ile profesyonelleşen yazarlık kariyeri daha sonrasında senaristliğe dönüştü. Şu anda burada anlatmaya utanacağı birçok dizi ve film yazdı ama asla utanacağı bir şey yapmaahdjasdjhashgsd. Neyse. Mete gibi evlenmedi. Bildiği kadarıyla çocuğu da yok. İnsanların sadece bildiği şeyler hakkında fikrini belirttiği ve yaşlıların artık sustuğu bir dünya hayal ederek yaşamına devam ediyor. Bu nedenle Tiyazar’da sadece sinirini bozan şeyleri yazıyor. (Arada liselilerin dikkatini çekmek için cinsel röportajlar da yapıyor.)

İletişim: samihberkyilmaz@gmail.com